کرم پودر - جهان تست 1

کرم پودر

انواع جاروبرقی دائم کار صنعتی در فروشگاه اینترنتی صنعت جارو :
جولای 8, 2021
نحوه چت
اکتبر 6, 2021

کرم پودر

حتما با لوازم آرایشی و انواع مختلف آن آشنایی دارید. در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از لوازم آرایشی ضروری یعنی ” کرم پودر” آشنا کنیم؛

در واقع کرم پودر جزو اصلی ترین و پایه ترین لوازم آرایشی است که باعث می شود با یک زیر سازی خوب پوست و صورت خود را برای آرایش یک دست و خوب آماده کنید. آرایش کردن بدون کرم پودر معنایی ندارد و زیبا سازی لوازم آرایشی دیگر را آن طور که باید نشان نمی دهد.

ویژگی های کرم پودر خوب

کرم پودر انواع گوناگونی دارد و هر پوست کرم پودر مناسب خود را می طلبد. بهتر است از کرم پودری استفاده کنید که یک درجه روشن تر از رنگ پوست فعلی تان باشد تا بتوانید نقاط ضعف پوستتان را پنهان کنید.

کرم پودر خوب می تواند خیلی قوی و یا سبک باشد. بسته به عیوب پوست و جوش ها و لکه های روی صورت می توانید به بهترین و مناسب ترین آن دست پیدا کنید.

کرم پودر خوب باید زود جذب پوست شود و ضمن پوشانندگی کافی خیلی هم سنگین نباشد و وجود آن روی پوست خیلی احساس نشده و به چهره تان شادابی و نشاط بخشد.

چگونه باید از کرم پودر استفاده کنیم ؟

بهتر است کرم پودر را با اسفنج و یا انگشت به آرامی به پوست خود بمالید تا به خوبی روی پوست جذب و یک دست شود.

هرچه صاف تر و یک دست تر باشد حالت طبیعی تری به چهره تان خواهد داد. البته نکته ای که توصیه می شود این است که بعد از زدن کرم پودر روی صورت بهتر است با دستمال کاغذی کمی از چربی کرم پودر را بگیرید و یا با پنکیک آرایش صورتتان را مات کنید تا خیلی براق و مصنوعی جلوه نکند.

راه های تشخیص کرم پودر مناسب پوست صورت

کرم پودری برای پوست شما مناسب است که رنگ آن برای رنگ پوست شما مناسب باشد. برای تست می توانید ابتدا کمی از کرم پودر را روی خط پایینی فک خود بمالید و ببینید که آیا خط آرایشی مشاهده می شود یا خیر، اگر خط آرایشی مشخص نباشد رنگ درستی را برای کرم پودر خود انتخاب کرده اید.

انواع کرم پودر ها

کرم پودرها بر اساس قدرت پوشانندگی که دارند به دسته های مختلف تقسیم می شوند؛

کرم پودرهای رنگی: این نوع کرم پودرها که خواص مرطوب کنندگی دارند مناسب پوست های صاف و بی عیب و نقص است. از این کرم پودر که دارای کمی رنگدانه نیز هست برای مرطوب کردن پوست استفاده می کنند.

فون مایع: این نوع کرم پودرها رایج ترین کرم ها هستند و معمولا افرادی که پوست نرمالی دارند از آن استفاده می کنند. البته این نوع کرم ها مناسب افرادی که دارای پوست خشک هستند مناسب است و افرادی که پوست چرب دارند بهتر است از نوع فاقد چربی آن(Oil Free) استفاده کنند.

کرم پودر فشرده: کرم پودر فشرده یا پنکیک ها معمولا پوشانندگی بالایی دارند و بهتر است برای استفاده از آن از اسفنج استفاده شود.

پن استیک: پن استیک یک درجه قوی تر از پنکیک می باشد و قدرت پوشش دهی خیلی بالایی دارد و بهتر است افرادی از آن استفاده کنند که پوشتشان دارای عیب های آشکارتر و درشت تری می باشد. برای پوشانندگی زخم ها نیز می توان از پن استیک ها استفاده نمود.

نکاتی که قبل از استفاده از کرم پودر باید بدانید:

قبل از زدن کرم پودر و شروع آرایش حتما باید پوستتان را برای میکاپ آماده کنید. بهتر است بعد از شست و شوی صورت ابتدا به مرطوب کردن پوستتان بپردازید و سپس از کرم پودر (درصورت عدم استفاده از پرایمر) استفاده کنید.

کرم پودر را باید به آرامی و درستی روی پوست خود پخش کرده و سپس محو کنید. کرم پودر باید به خوبی جذب شود و نباید روی صورتتان ماسیده شده و یا صورتتان را تیره تر کند.

بهتر است بعد از استفاده از کرم پودر از کانسیلر استفاده کنید. البته کانسیلر باید سبک و رنگ آن یک درجه روشن تر از رنگ پوستتان باشد.

برخی هم از پودرشفاف کننده بعد از کرم پودر استفاده می کنند تا درخشندگی پوست شان بیشتر شود.

راه های تشخیص کرم پودر اورجینال (اصل) از نمونه ی فیک (تقلبی)

همانطور که می دانید هرکسی بهتر است از لوازم آرایشی اصل استفاده کند چرا که لوازم آرایشی فیک در طولانی مدت ضرر و آسیب زیادی روی پوست و اجزای صورت شما خواهد گذاشت و ممکن است صدمات آن جبران ناپذیر باشد. مخصوصا کرم پودر که به طور مستقیم روی پوست استفاده می شود و در صورتی که پوستتان آسیب ببیند باید چند برابر بیشتر وقت و هزینه کنید تا به حالت اولیه برگردد. یکی از راه های تشخیص نمونه اصل از فیک قیمت کالا می باشد. البته که همیشه قیمت تعیین کننده اصل بودن یک جنس نمی باشد ولی می تواند اولین راه تشخیص باشد چرا که هیچ چیز باارزشی رایگان و یا با پول کم به دست نمی آید.

راه دیگر تشخیص نمونه اصل از فیک این سات که نمونه های اورجینال از یک محصول دارای مجوز و شماره بارکد هستند.

کرم پودری که فیک(تقلبی) باشد بعد از مدتی استفاده تغییر رنگ می دهد و مثل روز اول خود نیست. حتی ممکن است در اثر گرما یا رطوبت تغییر کرده و فاسد شود.

انواع پوست

همان طور که واقف هستید پوست افراد به 5 نوع تقسیم می شود؛

  1. پوست خشک
  2. پوست چرب
  3. پوست ترکیبی
  4. پوست معمولی
  5. پوست حساس

هر کدام از انواع پوست ویژگی های خاص خود را دارند و باید نوع پوست حتما در آرایش و انتخاب لوازم آرایش مناسب در نظر گرفته شود تا با انتخاب نادرست پوست دچار مشکل نشود.

رسیدگی به پوست و تمایل به زیبایی یکی از علایق هر خانمی است که به خود اهمیت می دهد. بهتر است قبل از خرید لوازم آرایشی در خصوص مناسب بودن هر کدام از لوازم بر پوست تحقیق کافی داشته باشید تا همواره پوستی شاداب و جوان داشته باشید.

برای خرید و انتخاب کرم پودر مناسب پوست خود می توانید به کرم پودر رجوع کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *